Цель

13173830_818894888244098_4721666302340926917_nТі, хто спричиняється до появи цього виняткового місця пам`яті і його властивого вигляду, мають на меті на різний спосіб – через реколекції, вистави, наукові конференції, реферати, організацію річниць святкувань на честь мучеників – увічнити пам’ять про мучеників за віру ХХ століття та усіх інших, хто несправедливо страждав і страждає також у сьогоднішній війні на сході України.
Адже в історії України є події і люди, про котрих не можемо забути. До таких осіб належать тисячі мешканців нашої Батьківщини, а такими подіями є мученицька смерть всіх хто терпів ради небесної і земної Батьківщини. Сутність і послання їхнього життя виражається в словах: «Не здаємося». Вони не піддалися злу, котре завжди є ніщівним, а особливо, коли полягає на насильстві людини над другою людиною і системи над суспільством.
Коли я став настоятелем Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні, уже тривала відбудова тиврівської святині, в підвалах котрої серед сміття ми знайшли останки мучеників і я зразу зрозумів, що це скарб, щодо якого не можна бути байдужим. І почалися утомливі старання про створення гідного для них місця. Просвітлювала нам одна мета: показати життя цих трагічних часів, незломну віру людей Поділля, яка привела їх аж на хрест мучеництва, а після хреста є завжди воскресіння і відродження, яке бачимо зараз на власні очі. Санктуарій показуватиме долю Церкви в Україні, яка є символом долі цієї святині і на кінець відроджується як і ця святиня.
Меморіал буде дуже важливою навчальною установою, в котрій передусім молоді люди можуть дізнаватись правду про недавні переслідування за віру в Церкві на Україні і про людей, котрим Церква завдячує свободу він допоможе також зрозуміти часи комуністичного режиму, методів і механізмів його дії, але також супротив злу, надію та спадщину Церкви. Це буде сучасна форма презентації життя і діяльності католиків в часи комуністичних переслідувань. У колекціях вже зібрано багато пам’яток пов’язаних з їхнім життям, роботою, ув’язненням і мученицькою смертю. Можна буде побачити там їхнє життя в часи переслідувань, предмети щоденного вжитку, а також багато пам’яткових фотографій, архівних документів, листів, свідоцтв, відео і аудіо-записів які ми збирали роками. До найцінніших експонатів будуть належати речі, в котрих мученики були замордовані.