Меморіал мучеників за віру розташований на території сьогоднішньої парафії Святого Архангела Михаїла в місті Тиврові – 20 км від Вінниці, де 70 років тому впродовж трьох місяців комуністична влада закатувала понад 15 000 католиків.

Меморіал розміщено на першому поверсі та у підвалах храму святого Архангела Михаїла на
українському Поділлі. У цьому місці людська жорстокість зіткнулася з героїчною мужністю
католиків, яких замордували лише тому, що вони вірили в Бога. Меморіал є натуральним
санктуарієм мучеництва, а водночас свідченням того, на що здатний атеїстичний режим, який
заради ідеї посягнув на найбільшу цінність кожної людини – її життя. Меморіал створено, щоб
вшанувати усіх тих, котрі, попри випробування, залишилися вірними Богові і не зреклися своєї віри.

Меморіал відкрито 1 вересня 2018 року у 80-ту річницю найважчих переслідувань за віру ХХ
століття, коли в Україні закрито всі храми, священиків ув’язнено або усунуто, а влада переконувала, що люди дуже швидко забудуть про Бога і релігію. На прикладі життя мучеників за віру, а також їхньої трагічної смерті прагнемо показати кожному, нашій державі та всьому світові, що правда, справедливість, свобода і любов – це непорушні цінності, а повага до них свідчить про гідність і духовне багатство людини і суспільства.

Колись у величній тиврівській святині було 7 вівтарів – їх символізують 7 ніш у вівтарній частині храму, а біля кожного стояння – 7 окремих свідчень людей, що зазнали переслідувань. Саме  спогади-свідчення – це те, що у Меморіалі найцінніше, навіть більше – це вони є меморіалом – меморією – живою пам’яттю про силу віри багатьох християн нашої землі. Тут є свідчення кожного стояння, над якими ви можете роздумувати, готуючись до відвідин Меморіалу, або вже після того, як у ньому побуваєте.

Читати свідчення