«Проживаємо у власному будинку, ще не повністю добудованому, навколо ліс, а до найблищого міста біля 20 км, коли є добра дорога то більш-менш за дві години можна до нього доїхати натомість коли болото то навіть і шість годин не вистачить, щоб там доїхати, в одну сторону» Такі слова читаємо у листі о. Людвіка Вродарчика ОМІ до своєї матері та рідних. 20 квітня 1942 р., Окопи.
![](https://memorial.omi.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/265342548_265034715660051_8430117765204003366_n.jpg)
Коли Отець Людвік пише про найблище місто на відстані 20 км, місто то напевно має на увазі Рокитне.
![](https://memorial.omi.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/264954320_265034835660039_2084702232737602197_n-768x1024.jpg)
Зараз, щоб доїхати цю відстань машиною нам потрібно 40 хвилин, хоч дорога не є з болотом проте дірява
![](https://memorial.omi.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/264505195_265034942326695_7643990104141621734_n-1024x832.jpg)
Спільнота місіонерів облатів з Рокитного: оо. Павло Томис ОМІ та Ромуальд Опєвка ОМІ та о. Антон Літвінов ОМІ, який служить у Гнівані на Вінничині та проголошує адвентові реколекції в Рокитнах. 6 грудня поїхали на кладовище, що колись належало парафії в Окопах. Саме у цей день припадає уже 78 річниця мученицької смерті о. Людвіка. Біля Символічного хреста, який поставили Місіонери Облати Марії Непорочної Делегатури в Україні 2007 року, щоб мати місце вшанування смерті співбрата. Також і ми сьогодні запалили лампадки біля першого Місіонера Облата, який служив на цій землі та помолилися за його заступництвом у справах нашого служіння в Провінції, Делегаатурі в Україні та в наших особистих намірах.
На кладовищі є пам’ятка не лише нашому співбрату, Слузі Божому Людвіку Вродарчику ОМІ, але також інші поляки, які загинули в часі Волинської трагедії 1943-1944 рр. Про це свідчить табличка пам’яті загиблих з написом в українській мові
Сердечно запрошуємо до Рокитного та до молитви за заступництвом о. Людвіка Вродарчика ОМІ
Облати з Волині
![](https://memorial.omi.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/завантаження.jpg)
Молитва за заступництвом о. Людвіка Вродарчика ОМІ
Господи і Боже наш, будь прославлений у своєму священикові Людвіку, місіонері, вірному синові Непорочної Марії. Будь прославлений за його пророчу віру, за його переконаність у силу молитви і за його священицьку ревність, з якою служив справі Твоєї любові. Будь прославлений за те, що Твоїм словом милосердя і поєднання невтомно долав будь-які кордони поміж людьми, щоб усі, а особливо бідні та стражденні, були одно у прославленні Тебе.
Будь прославлений за дар мужності, з якою прийняв мученицьку смерть, не прагнучи зберегти життя будь-якою ціною, але віддаючи його в руки людської злості у відкуп за Твоїх розпорошених дітей. Отче Милосердя, зглянься на свого слугу, отця Людвіка, і заради вишньої слави Твоєї через виявлення його святості вділи мені благодать, про котру прошу Тебе через Ісуса Христа, Твого Сина. Амінь.
Отче наш…. Радуйся, Марія…, Слава Отцю…